Wat kan je tijdens Koningsweekend in de Saxion-steden doen?
Zoek je wat goedkope spullen voor je studentenkamer? Of wil je feestelijk proosten op onze Koning? Onder het motto luidt de meivakantie goed in, zetten wij wat leuke activiteiten tijdens Koningsweekend in de Saxion-steden Apeldoorn, Deventer en Enschede voor je op een rijtje. En overal is de dresscode natuurlijk oranje.
Apeldoorn
Leuk weetje: de avond voor Koningsdag heet geen Koningsnacht in Apeldoorn, maar Prinsennacht. Wel zo handig als je als incrowd wilt overkomen in Apeldoorn. En er is genoeg te doen. Er is onder meer een groot feest op het Stationsplein en Leienplein. Een groot overzicht van alle feestjes vind je op de website van In de Buurt Apeldoorn.
En geen Koningsdag zonder kleedjesmarkt aan de Nieuwstraat, Vosselmanstraat, Roggestraat, rondom het Beekpark,Van der Houven van Oordtlaan, in het Oranjepark en in de Paslaan. De perfecte plek om vintage goodies te scoren. Als je zelf spullen wilt aanbieden, moet je daarvoor wel even een plekje reserveren.
De kermis is ook naar Apeldoorn gekomen. Vanaf woensdag staan er veertig attracties op het Marktplein. Voor studenten met een te laag banksaldo: zondag 28 april is het eurodag. Muziekliefhebbers kunnen hun hart ophalen in Apeldoorn. Her en der in de stad zijn er optredende bands, muzikanten en dj’s.
Nog even doorfeesten op zondag? The Hazzah, geschikt voor fans van The Rolling Stones, treedt op in Gigant café. En na al deze festiviteiten wil je je misschien juist graag in iets anders onderdompelen dan feestgedruis. Dat kan, want openluchtbad Boschbad opent zondag 28 april haar deuren weer voor het publiek. Tijd voor een after-Koningsdag bommetje?!
Deventer
Kingsnight in Deventer staat bekend om diverse feestjes. Zo staat er een groot podium op de Brink waar een live-band en dj optreden. Daarnaast is er op het haventerrein een festival, start op Koningsnacht en duurt twee (!) dagen. Headliner is FRENNA en Vunzige Deuntjes Soundsystem is een van de support acts. Let op: het festival is niet gratis en je hebt een kaartje nodig. Het Burgerweeshuis bouwt een feestje met dialectrockers Bökkers. Krap bij kas, maar wel feestje bouwen? Bij PIKNIK vieren ze ook een gezellig feestje met HOFF, LUUK en TOBIAS THOMAS en daar betaal je geen entree.
Zoek je nog een exemplaar van Stef Stuntpiloot of andere leuke aanwinsten? De kindervrijmarkt op Koningsdag (let op deelname tot en met twaalf jaar) vindt plaats aan de Keizerstraat, Brink en Zandpoort. Een andere markt vindt je op het Lamme van Dieseplein en in de Pontsteeg: kraampjes en kindervermaak.
Voor een wat oudere doelgroep is er op Koningsdag natuurlijk nog het festival op het Havenplein. Eerst voor de kinderen met springkussens en muziek. Daarna komt Jody Bernal op het podium en wordt er een eerbetoon aan André Hazes geleverd door een bigband. Entree is gratis. Ook het Burgerweeshuis opent haar tuin dit jaar weer: rock, blues, roots, country en meer aldus het poppodium. Entree is ook hier gratis. Is Jody Bernal, Hazes of rock niet jouw muziek? Dan ga je naar DAVO voor het feest van Pop Up X met R&B, hiphop en guilty pleasures uit de jaren 70 en 80.
En vergeet natuurlijk niet de makkelijkste optie om Koningsdag in Deventer te vieren. Zak onderuit op een terrasje. Maar bij mooi weer moet je natuurlijk wel vroeg ten tonele verschijnen…
Enschede
Koningsfestival in Enschede betekent dat er twee dagen lang flink wat muziek en vertier te beleven is. Zo begint het koningsnacht met een muzikaal programma op de Oude Markt, Jacobusplein, Ei van Ko, Walstraat en de Hofstraat. Met optredens van onder meer The Dirty Daddies en een openlucht versie van Remember the Time.
Kindermatjesmarkt is er natuurlijk op Koningsdag, net als de Oranjemarkt. Stram van het stilzitten op je kleedje, het terras of het struinen in andermans tempo? Maak je heupen weer los tijdens een Latijns Amerikaanse dansworkshop. ’s Avonds is er weer muziek en kan er meegezongen worden (met of zonder dubbele tong). Op het podium op de Oude Markt betreedt Van Dik Hout het podium.
En dan hebben we het nog niet gehad over de activiteiten buiten het Enschedese centrum. Want Absolutely Fresh viert de verjaardag van de Koning tijdens Koningsnacht met een feestje op het campusterrein van de Universiteit Twente: Kingsnight Festival. De line-up vind je hier.
Het complete programma in Enschede vind je op de website van het Koningsfestival Enschede.
En blijf je komend weekend (of de hele vakantie wellicht) lekker thuis op de bank/op een ligstoel in de tuin? Dan hebben we nog wel wat leesvoer voor je: ruim honderd studenten van Saxion vissen maandag 6 mei plastic uit de grachten in Amsterdam (ofwel een grote plastic opruimklus na Koningsdag in de hoofdstad). Tof he?!